T493A106M010BH6420
Part number:
T493A106M010BH6420
describe:
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    High Reliability
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Ratings
    COTS
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height - Seated (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    10 V