T494A105K020AT
Part number:
T494A105K020AT
describe:
CAP TANT 1UF 10% 20V 1206
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    20 V