T494A475K020AT
Part number:
T494A475K020AT
describe:
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1206
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height - Seated (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    20 V