T494C225K035AT
Part number:
T494C225K035AT
describe:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2312
  • Tolerance
    ±10%
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    2.2 µF
  • Voltage - Rated
    35 V