T494S225M016AT
Part number:
T494S225M016AT
describe:
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 1206
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Capacitance
    2.2 µF
  • Voltage - Rated
    16 V