T494T106K010AT
Part number:
T494T106K010AT
describe:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    10 V