T494U106K020AT
Part number:
T494U106K020AT
describe:
CAP TANT 10UF 10% 20V 2311
price
1000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    2311 (6028 Metric)
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.110" W (6.00mm x 2.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Height - Seated (Max)
    0.059" (1.50mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    20 V