T494X337K010AH
Part number:
T494X337K010AH
describe:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height - Seated (Max)
    0.169" (4.30mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    10 V