T495C336K016ATE275
Part number:
T495C336K016ATE275
describe:
CAP TANT 33UF 10% 16V 2312
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    275mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    33 µF
  • Voltage - Rated
    16 V