T496B475M010ATE3K5
Part number:
T496B475M010ATE3K5
describe:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1411
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    Fail Safe with Built-in Fuse
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height - Seated (Max)
    0.083" (2.10mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    10 V