T496X106K035ATE1K0
Part number:
T496X106K035ATE1K0
describe:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Fail Safe with Built-in Fuse
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height - Seated (Max)
    0.169" (4.30mm)
  • Capacitance
    10 µF
  • Voltage - Rated
    35 V