T520A476M006ATE150
Part number:
T520A476M006ATE150
describe:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height - Seated (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V