T520B476M010AHE070
Part number:
T520B476M010AHE070
describe:
CAP TANT POLY 47UF 10V 1411
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    10 V