T520C227M006ATE025
Part number:
T520C227M006ATE025
describe:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2312
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height - Seated (Max)
    0.110" (2.80mm)
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V