T520D477M2R5ATE006
Part number:
T520D477M2R5ATE006
describe:
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.122" (3.10mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    2.5 V