T520T107M2R5ATE040
Part number:
T520T107M2R5ATE040
describe:
CAP TANT POLY 100UF 2.5V 1411
price
3000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    2.5 V