T520V337M2R5AHE025
Part number:
T520V337M2R5AHE025
describe:
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
1000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height - Seated (Max)
    0.075" (1.90mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    2.5 V