T520Y337M010ATE015
Part number:
T520Y337M010ATE015
describe:
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height - Seated (Max)
    0.157" (4.00mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    10 V