T520Y477M006ATE010
Part number:
T520Y477M006ATE010
describe:
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.157" (4.00mm)
  • Capacitance
    470 µF
  • Voltage - Rated
    6.3 V