T530X337M010AHE004
Part number:
T530X337M010AHE004
describe:
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp.
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height - Seated (Max)
    0.169" (4.30mm)
  • Capacitance
    330 µF
  • Voltage - Rated
    10 V