T604-038.88M
Part number:
T604-038.88M
manufacturer:
describe:
XTAL OSC VCTCXO 38.8800MHZ LVCMO
  • Size / Dimension
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Type
    VCTCXO
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    6mA
  • Height - Seated (Max)
    0.094" (2.40mm)
  • Frequency
    38.88 MHz