TB604-050.0M
Part number:
TB604-050.0M
manufacturer:
describe:
XTAL OSC VCTCXO 50.0000MHZ LVCMO
package:
Tape & Reel (TR)
price
250
specifications
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Type
    VCTCXO
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±280ppb
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    6mA
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Frequency
    50 MHz