TISP2290-S
Part number:
TISP2290-S
describe:
THYRISTOR 200V 150A TO220-3
  • Capacitance
    200pF
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Voltage - Breakover
    290V
  • Voltage - Off State
    200V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Supplier Device Package
    TO-220-3
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    50 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    150 A