TISP2320F3DR-S
Part number:
TISP2320F3DR-S
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
THYRISTOR 240V 120A 8SOIC
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Capacitance
    130pF
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Elements
    3
  • Voltage - Breakover
    320V
  • Voltage - Off State
    240V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    35 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    120 A