TISP3260F3DR-S
Part number:
TISP3260F3DR-S
describe:
THYRISTOR 200V 175A 8SOIC
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Capacitance
    95pF
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Number of Elements
    2
  • Voltage - Breakover
    260V
  • Voltage - Off State
    200V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    35 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    175 A