TISP4265H4BJR-S
Part number:
TISP4265H4BJR-S
describe:
THYRISTOR 200V 300A DO214AA
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Breakover
    265V
  • Voltage - Off State
    200V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Current - Hold (Ih)
    800 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    100 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    300 A