TISP4290T3BJR-S
Part number:
TISP4290T3BJR-S
describe:
THYRISTOR 220V 250A DO214AA
  • Capacitance
    52pF
  • Voltage - Breakover
    290V
  • Voltage - Off State
    220V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    80 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    250 A