TISP4360H3BJR-S
Part number:
TISP4360H3BJR-S
describe:
THYRISTOR 290V 300A DO214AA
  • Capacitance
    62pF
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Voltage - Breakover
    360V
  • Voltage - Off State
    290V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Current - Hold (Ih)
    800 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    100 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    300 A