TISP4360M3AJR-S
Part number:
TISP4360M3AJR-S
describe:
THYRISTOR 290V 220A DO214AC
  • Capacitance
    50pF
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Voltage - Breakover
    360V
  • Voltage - Off State
    290V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    50 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    220 A