TISP4A270H3BJR-S
Part number:
TISP4A270H3BJR-S
describe:
THYRISTOR 160V 100A DO214AA
  • Capacitance
    62pF
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Voltage - Breakover
    270V
  • Voltage - Off State
    160V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Current - Hold (Ih)
    600 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    100 A