TISP5115H3BJR-S
Part number:
TISP5115H3BJR-S
describe:
THYRISTOR 90V 300A DO214AA
package:
Tape & Reel (TR)
price
3000
specifications
  • Capacitance
    250pF
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Number of Elements
    1
  • Voltage - Breakover
    115V
  • Voltage - Off State
    90V
  • Voltage - On State
    3 V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    100 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    300 A