TISP7180F3DR-S
Part number:
TISP7180F3DR-S
describe:
THYRISTOR 145V 175A 8SOIC
package:
Tape & Reel (TR)
price
2500
specifications
  • Capacitance
    47pF
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Number of Elements
    3
  • Voltage - Breakover
    180V
  • Voltage - Off State
    145V
  • Voltage - On State
    5 V
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    45 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    175 A