TISP7260F3DR-S
Part number:
TISP7260F3DR-S
describe:
THYRISTOR 200V 175A 8SOIC
price
1
specifications
  • Capacitance
    39pF
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Number of Elements
    3
  • Voltage - Breakover
    260V
  • Voltage - Off State
    200V
  • Voltage - On State
    5 V
  • Current - Hold (Ih)
    150 mA
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    45 A
  • Current - Peak Pulse (8/20µs)
    175 A