UCZ1V220MCL1GS
Part number:
UCZ1V220MCL1GS
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
price
1000
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Ratings
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6Ohm
  • Lifetime @ Temp.
    1000 Hrs @ 125°C
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.248" (6.30mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    34.5 mA @ 120 Hz