UCZ2A220MCL6GS
Part number:
UCZ2A220MCL6GS
describe:
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
price
500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    750mOhm
  • Lifetime @ Temp.
    3000 Hrs @ 125°C
  • Surface Mount Land Size
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.413" (10.50mm)
  • Capacitance
    22 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    35 mA @ 120 Hz