C0603C154K3NAC7867
零件编号:
C0603C154K3NAC7867
描述:
CAP CER 0.15UF 25V X8L 0603
  • 宽容
    ±10%
  • 特征
    High Temperature
  • 额定电压
    25V
  • 温度系数
    X8L
  • 尺寸/尺寸
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 150°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 厚度(最大)
    0.034" (0.87mm)
  • Capacitance
    0.15 µF