C0805C472J5HAC7800
零件编号:
C0805C472J5HAC7800
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 4700PF 50V X8R 0805
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±5%
  • 特征
    Low ESL, High Temperature
  • 额定电压
    50V
  • 包装/箱
    0805 (2012 Metric)
  • 温度系数
    X8R
  • 尺寸/尺寸
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 150°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 厚度(最大)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    4700 pF