C0805Y104J5RAC7800
零件编号:
C0805Y104J5RAC7800
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±5%
  • 特征
    Floating Electrode, Soft Termination
  • 额定电压
    50V
  • 包装/箱
    0805 (2012 Metric)
  • 温度系数
    X7R
  • 尺寸/尺寸
    0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    Boardflex Sensitive
  • 厚度(最大)
    0.055" (1.40mm)
  • Capacitance
    0.1 µF