C1206C151GCGAC7800
零件编号:
C1206C151GCGAC7800
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 1206
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±2%
  • 特征
    Low ESL, High Voltage
  • 额定电压
    500V
  • 包装/箱
    1206 (3216 Metric)
  • 温度系数
    C0G, NP0
  • 尺寸/尺寸
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 厚度(最大)
    0.053" (1.35mm)
  • Capacitance
    150 pF