C1210C106M5R2C7186
零件编号:
C1210C106M5R2C7186
描述:
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
包装:
Tape & Reel (TR)
价格
300
规格
  • 宽容
    ±20%
  • 引线风格
    J-Lead
  • 特征
    Low ESL (Stacked)
  • 额定电压
    50V
  • 包装/箱
    Stacked SMD, 2 J-Lead
  • 温度系数
    X7R
  • 尺寸/尺寸
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    Boardflex Sensitive
  • 厚度(最大)
    0.248" (6.30mm)
  • Capacitance
    10 µF