C1210C153K5HAC7800
零件编号:
C1210C153K5HAC7800
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 0.015UF 50V X8R 1210
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±10%
  • 特征
    Low ESL, High Temperature
  • 额定电压
    50V
  • 包装/箱
    1210 (3225 Metric)
  • 温度系数
    X8R
  • 尺寸/尺寸
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 150°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 厚度(最大)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    0.015 µF