C1210X103KARAC7800
零件编号:
C1210X103KARAC7800
描述:
CAP CER 10000PF 250V X7R 1210
  • 宽容
    ±10%
  • 特征
    Soft Termination
  • 额定电压
    250V
  • 包装/箱
    1210 (3225 Metric)
  • 温度系数
    X7R
  • 尺寸/尺寸
    0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    Boardflex Sensitive
  • 厚度(最大)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    10000 pF