C2220C474MBR2C7186
零件编号:
C2220C474MBR2C7186
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 0.47UF 630V X7R SMD
包装:
Tape & Reel (TR)
价格
200
规格
  • 宽容
    ±20%
  • 引线风格
    J-Lead
  • 特征
    Low ESL (Stacked), High Voltage
  • 额定电压
    630V
  • 包装/箱
    Stacked SMD, 2 J-Lead
  • 温度系数
    X7R
  • 尺寸/尺寸
    0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    Boardflex Sensitive
  • 厚度(最大)
    0.217" (5.50mm)
  • Capacitance
    0.47 µF