C2225C473KFRAC7800
零件编号:
C2225C473KFRAC7800
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 0.047UF 1.5KV X7R 2225
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±10%
  • 特征
    Low ESL, High Voltage
  • 额定电压
    1500V (1.5kV)
  • 包装/箱
    2225 (5763 Metric)
  • 温度系数
    X7R
  • 尺寸/尺寸
    0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 厚度(最大)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    0.047 µF