CU0131180JAT2A\5K
零件编号:
CU0131180JAT2A\5K
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0201
包装:
Tape & Reel (TR)
规格
  • 宽容
    ±5%
  • 特征
    Ultra Low ESR
  • 额定电压
    25V
  • 包装/箱
    0201 (0603 Metric)
  • 温度系数
    C0G, NP0
  • 尺寸/尺寸
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    RF, Microwave, High Frequency
  • 厚度(最大)
    0.013" (0.33mm)
  • Capacitance
    18 pF