CU10Y10R5BAT2A
零件编号:
CU10Y10R5BAT2A
产品分类:
制造商:
描述:
CAP CER 0.5PF 16V C0G/NP0 01005
价格
1
规格
  • 宽容
    ±0.1pF
  • 特征
    Ultra Low ESR
  • 额定电压
    16V
  • 包装/箱
    01005 (0402 Metric)
  • 温度系数
    C0G, NP0
  • 尺寸/尺寸
    0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
  • 安装类型
    Surface Mount, MLCC
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 应用领域
    RF, Microwave, High Frequency
  • 厚度(最大)
    0.009" (0.22mm)
  • Capacitance
    0.5 pF