CU10Y16R2BAT2A
零件编号:
CU10Y16R2BAT2A
描述:
CAP CER 6.2PF 16V C0G/NP0 01005
  • 宽容
    ±0.1pF
  • 额定电压
    16V
  • 尺寸/尺寸
    0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 125°C
  • 厚度(最大)
    0.009" (0.22mm)
  • Capacitance
    6.2 pF