M20-9961045
零件编号:
M20-9961045
产品分类:
制造商:
描述:
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
包装:
Bulk
价格
1
规格
  • 连接器类型
    Header, Cuttable
  • 额定电流(安培)
    3A per Contact
  • 安装类型
    Through Hole, Right Angle
  • 职位数量
    10
  • 行数
    1
  • 风格
    Board to Board or Cable
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • Contact Type
    Male Pin
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Termination
    Solder
  • 材料可燃性等级
    UL94 V-0
  • 接触材料
    Brass
  • 绝缘颜色
    Black
  • 间距 - 交配
    0.100" (2.54mm)
  • 接触面完成 - 配合
    Gold
  • Contact Shape
    Square
  • Contact Length - Post
    0.118" (3.00mm)
  • Insulation Height
    0.100" (2.54mm)
  • Shrouding
    Unshrouded
  • Insulation Material
    Polyamide (PA6T), Nylon 6T
  • Contact Length - Mating
    0.240" (6.10mm)