MF-RG300-2
零件编号:
MF-RG300-2
产品分类:
描述:
PTC RESET FUSE 16V 3A RADIAL
包装:
Tape & Reel (TR)
  • 包装/箱
    Radial, Disc
  • 尺寸/尺寸
    0.280" L x 0.118" W (7.10mm x 3.00mm)
  • 安装类型
    Through Hole
  • 类型
    Polymeric
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.201" (5.10mm)
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    3 A
  • Current - Trip (It)
    5.1 A
  • Voltage - Max
    16V
  • 坐姿高度(最大)
    0.433" (11.00mm)
  • Current - Max
    100 A
  • Time to Trip
    1 s
  • Resistance - Initial (Ri) (Min)
    38 mOhms
  • Resistance - Post Trip (R1) (Max)
    97.5 mOhms