R413I14700000M
零件编号:
R413I14700000M
产品分类:
制造商:
描述:
CAP FILM 4700PF 20% 1KVDC RADIAL
包装:
Bulk
价格
1
规格
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial
  • 安装类型
    Through Hole
  • 工作温度
    -40°C ~ 110°C
  • 应用领域
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Lead Spacing
    0.591" (15.00mm)
  • Termination
    PC Pins
  • Ratings
    AEC-Q200, X1, Y2
  • 介电材料
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Voltage Rating - AC
    300V
  • Voltage Rating - DC
    1000V (1kV)
  • 坐姿高度(最大)
    0.437" (11.10mm)
  • Capacitance
    4700 pF
  • Size / Dimension
    0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)